۱۳۸۳/۱٠/٢٩

ربّنا آتنا فی الدّنيا حسنه و فی الاخرة حسنه ...

ياهو

      امام محمد باقر (ع) :

                         خدايتعالی فرمود : قسم به عزت و جلال خودم که هيچ بنده خواهش مرا بر خواهش خود اختيار نکرد در چيزی از امور دنيا ، مگر اينکه من دل او را غنی و بی نياز میکنم و شغل و فکر او را منحصر در آخرت ميگردانم و آسمان و زمين را روزی او ميگردانم و از برای او بهتر از هر تاجری تجارت ميکنم .

***

     گفتی : دعا کن. گفتم :دعا ميکنم ... يادت هست کِی بود؟ رمضان بود ... آن شب که گفتی : دعا کن. گفتم : مدتهاست که ديگر نميتوانم ... مدتهاست که تا سرم را بالا ميگيرم و ميگويم خدا ... بغض گلويم را می گيرد ... اشکهايم سرازير ميشود ... . و حالا ...  گفتی : دعا کن. گفتم : دعا ميکنم ... دعا ميکنم و خير تو را می طلبم ... همه ی آنچه را که از گنجهای نزد او ست برايت می طلبم ... دعا ميکنم و می دانم آفتاب ميشود ... دعا ميکنم و می دانم باران خواهد باريد ... دعا ميکنم و می دانم ...می دانم ... .

      من اين دستها را به تو مديونم ... اين توّسل ها را ... اين اشکها را ... اين بی قراری ها ... اين بيتابی ها ... من اين جنون را به تو مديونم ... اين مستی ... سر مستی ... بی خودی ... اين سکوت را حتی ...   هر چند که ديگر نمی دانم کدامشان مال من است ... نمی دانم ... نمی دانم ...

             به پيش ديده ی من باش تا تو را بينم

                                                     که سير می نشود ديده ی من از آيات*

                ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  * مولانا                                                       

 


:: لينک || ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ ::


پيام‌های ديگران  پيام هاي ديگران ()

 
 

Powered by: PERSIANBLOG